Bicicleta Merida Scultura Special Edition 2017

Distribuie

Merida

Produs nou

Bicicleta de sosea Merida Scultura Special Edition. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in industria bicicletelor de sosea.

lifetime_ro

Stoc epuizat

    13 500,00 lei

    Bicicleta de sosea Merida Scultura Special Edition. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in industria bicicletelor de sosea. Versiunile de top sunt intr-adevar, cele mai usoare biciclete de sosea produse in serie, la momentul lansarii acestora. Datorita tehnologiei de productie, noile cadre de carbon CF5, cantaresc doar 690 de grame (marimea S/M). Caracteristicile aerodinamice sunt putin sub modelul Merida Reacto, confortul remarcabil a rider-ului dau modelului Scultura o performanta generala ce inca nu a fost egalata. 

    medium-geometrie-picture-2dee7b5af073b5f

    Frame Sizes47cm50cm52cm54cm56cm59cm
    Top Tube520530545560575590
    Seat Tube470500520540560590
    Chain Stays408408408408408408
    Head Tube Angle717273737373.5
    Seat Tube Angle74.5747473.57373
    Bottom Bracket Drop666666666666
    Head Tube Length130140150170190215
    Fork Length374374374374374374
    Reach373375386390394401
    Stack529542555574593619
    Wheel Base98397998599510051014
    Stand Over Height717747766785804833

    Ghid marimi

    Tehnologii:

    X-TAPER HEADTUBE 2017
    Tub frontal cu diametru inferior marit (1,5"). Rezultatul se traduce printr-o rigiditate crescuta a tubului frontal, ce se traduce printr-o manevrabilitate si rezistenta crescuta.

    NACA FASTBACK PROFILE 2017
    Profil de tub folosit la modelele REACTO si WARP TT, testat in tunelul aerodinamic, ce beneficiaza de rigiditate si rezistenta ridicata.

    DI2 READY 2017
    Cadre compatibile cu tehnologia Di2, ce ofera posibilitatea instalarii in tubul seii, respectiv sub teava chain Stay, a componentelor si a acumulatorului schimbatorului electronic.

    CARBON FORK 2017
    Furca fata realizata in intregime din carbon. Contribuie la manevrabilitate si confera putere mai mare de franare.

    AWS 2017
    La fabricarea prin tehnologia monocoque a tevilor din carbon se foloseste un balon interior din silicon care, dupa finalizarea procesului de fabricatie, la indepartarea sa lasa o suprafatä interioara fara denivelari si fara cute. Astfel creste rezistenta si rigiditatea cadrului, teava pastrandu-si rezistenta pe toata suprafata.

    FLEX-STAY 2017
    Tevile seat stay si chain stay primesc caracteristici dinamice, care imbunatatesc simtitor confortul.

    INTERNAL CABLE 2017
    Cablurile de schimbator si ocazional cel de la frana spate, sunt ghidate prin interiorul cadrului.

    NANO MATRIX CARBON 2017
    Formula premium, folosita de Merida, ce mareste rezistenta cadrului, datorita structurii matriciale a componentei de rasina epoxidica, in care sunt incastrate nano-componentele.
    ProducatorMerida
    CadruSCULTURA CF2
    Material cadruCarbon CF2
    Culori Disponibileblack/glossy green (black)
    GenulBarbati
    Mărimi Disponibile47cm, 50cm, 52cm, 54cm, 56cm, 59cm
    FurcăRoad carbon Race
    Schimbător fațăShimano Ultegra
    Schimbător spateShimano Ultegra SS
    FrâneShimano Ultegra
    Manete frânăShimano Ultegra
    Manete schimbătoareShimano Ultegra
    AngrenajShimano Ultegra 50-34 [PF86]
    Butuc pedalierattached
    LanțKMC X11EL
    PinioaneShimano CS-5800-11 11-28
    AnvelopeContinental Grand Sport Race 25 fold
    JanteFulcrum Racing Quattro Carbon
    Spițeattached
    Diametrul roții700
    GhidonMERIDA Expert Compact road OS
    PipăMERIDA Expert Carbon OS -5
    Tijă șaMERIDA carbon Expert SB15 27.2
    CuveteBig Conoid S-bearing neck pro
    ȘaMerida Sport Pro
    Disciplina bicicletaRoad Race
    Garanție2 ani
    Revizii bicicletegratuite pe perioada garantiei
    An fabricatie2017

    Scrieţi o recenzie

    Bicicleta Merida Scultura 300 Bahrain Team Replica

    Bicicleta Merida Scultura 300 Bahrain Team Replica

    Bicicleta de sosea Merida Scultura 300 Bahrain team Replica. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in industria bicicletelor de sosea.

    lifetime_ro

    Produse din aceeași categorie

    9 450,00 lei 10 900,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Reacto 6000. Merida Reacto este o bicicleta mult mai orientata pe partea de aerodinamica. In general aerul opune cea mai mare rezistenta la inaintare, de pana la 73%. Ciclistii trebuie sa dea temeinic din pedale pentru a depasi aceasta rezistenta si pentru a mentine viteza dorita. Se pare ca Merida Reacto reprezinta o binecuvantare,...

    2 420,00 lei 3 390,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Merida Scultura 100. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

    2 820,00 lei 3 790,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Merida Scultura 200. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

    3 360,00 lei 4 590,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Merida Scultura 300. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

    5 990,00 lei 7 790,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Merida Scultura 5000. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

    11 990,00 lei 16 900,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Merida Scultura 7000-E. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

    14 700,00 lei 25 000,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Merida Scultura Team. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

    3 390,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Merida Scultura 100. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

    6 790,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Merida Scultura Disc 400. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde...

    9 490,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Merida Scultura Disc 5000. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde...

    9 490,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Merida Scultura 6000. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

    4 990,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Reacto 300. Merida Reacto este o bicicleta mult mai orientata pe partea de aerodinamica. In general aerul opune cea mai mare rezistenta la inaintare, de pana la 73%. Ciclistii trebuie sa dea temeinic din pedale pentru a depasi aceasta rezistenta si pentru a mentine viteza dorita. Se pare ca Merida Reacto reprezinta o binecuvantare,...

    5 390,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Reacto 400. Merida Reacto este o bicicleta mult mai orientata pe partea de aerodinamica. In general aerul opune cea mai mare rezistenta la inaintare, de pana la 73%. Ciclistii trebuie sa dea temeinic din pedale pentru a depasi aceasta rezistenta si pentru a mentine viteza dorita. Se pare ca Merida Reacto reprezinta o binecuvantare,...

    7 990,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Reacto 4000. Merida Reacto este o bicicleta mult mai orientata pe partea de aerodinamica. In general aerul opune cea mai mare rezistenta la inaintare, de pana la 73%. Ciclistii trebuie sa dea temeinic din pedale pentru a depasi aceasta rezistenta si pentru a mentine viteza dorita. Se pare ca Merida Reacto reprezinta o binecuvantare,...

    8 790,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Reacto 5000. Merida Reacto este o bicicleta mult mai orientata pe partea de aerodinamica. In general aerul opune cea mai mare rezistenta la inaintare, de pana la 73%. Ciclistii trebuie sa dea temeinic din pedale pentru a depasi aceasta rezistenta si pentru a mentine viteza dorita. Se pare ca Merida Reacto reprezinta o binecuvantare,...

    10 500,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Reacto 6000. Merida Reacto este o bicicleta mult mai orientata pe partea de aerodinamica. In general aerul opune cea mai mare rezistenta la inaintare, de pana la 73%. Ciclistii trebuie sa dea temeinic din pedale pentru a depasi aceasta rezistenta si pentru a mentine viteza dorita. Se pare ca Merida Reacto Reacto este una dintre cele mai...

    15 900,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Reacto DA LTD. Merida Reacto este o bicicleta mult mai orientata pe partea de aerodinamica. In general aerul opune cea mai mare rezistenta la inaintare, de pana la 73%. Ciclistii trebuie sa dea temeinic din pedale pentru a depasi aceasta rezistenta si pentru a mentine viteza dorita. Se pare ca Merida Reacto Reacto este una dintre cele...

    3 390,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de dama pentru sosea Merida Scultura 100 Juliet. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste...

    5 190,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de dama pentru sosea Merida Scultura 400 Juliet. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste...

    3 790,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Merida Scultura 200. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

    4 490,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Merida Scultura 300. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

    5 190,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Merida Scultura 400. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

    8 490,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Merida Scultura Disc 4000. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde...

    6 990,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Merida Scultura 4000. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

    7 690,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Merida Scultura 5000. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

    6 990,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Merida Scultura 4000 Bahrain Team Replika. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce...

    4 490,00 lei
    0 Recenzie(i)

    Bicicleta de sosea Merida Scultura 300 Bahrain team Replica. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste...