Bicicleta Merida REACTO DISC 8000-E 2018

Distribuie

Merida

Produs nou

Bicicleta de sosea Reacto Disc 8000-E. Merida Reacto este o bicicleta mult mai orientata pe partea de aerodinamica. In general aerul opune cea mai mare rezistenta la inaintare, de pana la 73%. Ciclistii trebuie sa dea temeinic din pedale pentru a depasi aceasta rezistenta si pentru a mentine viteza dorita.  Reacto este una dintre cele mai aerodinamice biciclete din lume.

lifetime_ro

Disponibil

23 500,00 lei

Bicicleta de sosea Reacto Disc 8000-E. Merida Reacto este o bicicleta mult mai orientata pe partea de aerodinamica. In general aerul opune cea mai mare rezistenta la inaintare, de pana la 73%. Ciclistii trebuie sa dea temeinic din pedale pentru a depasi aceasta rezistenta si pentru a mentine viteza dorita. Se pare ca Merida Reacto reprezinta o binecuvantare, Reacto este una dintre cele mai aerodinamice biciclete din lume.

Aspectul si geometria agresiva, specificatiile de top precum si rigiditatea extraordinara a cadrului, ne taie respiratia, in sensul cel mai bun. Profilul tubulaturii “NACA Fastback” in forma de picatura, reprezinta fundamentul aerodinamicitatii cadrului Reacto. Sistemul de franare cu prindere directa, cabluri cu rutare interna precum si un seatpost cu clema integrata, sunt atuurile de baza ale acestei biciclete. 


medium-geometrie-picture-2dee7b5af073b5f

 

Frame SizesXS(47)S(50)SM(52)ML(54)L(56)XL(59)
Top Tube520535545560575590
Seat Tube470500520540560590
Chain Stays408408408408408408
Head Tube Angle71.572.573.573.573.574
Seat Tube Angle74.5747472.57373
Bottom Bracket Drop707066666666
Head Tube Length116126142157172192
Fork Length368368368368368368
Reach377383389395400409
Stack516529543557572593
Wheel Base97597898099010001009
Stand Over Height735761782800819844

Ghid marimi

Tehnologii:

NANO MATRIX CARBON 2018
To protect the integrity of carbon frames, the fibres are bonded together with an epoxy resin with added nano particles, increasing impact resistance by up to 40%.

AWS 2018
When creating the individual carbon elements, an inflatable bladder is used to ensure there are no wrinkles inside the tube as these can add weight and create weakness. This results in a lighter, stiffer and stronger frame.

CARBON FORK 2018
Carbon forks provide superb vibration damping and precise steering. All road bikes feature a full carbon fork; the steerer and fork blades are all made of carbon.

X-TAPER HEADTUBE 2018
Using a tapered head tube with 1 1/8" bearings in the top and 1 1/4" or 1 1/2" in the bottom creates superb stiffness and precise, confidence inspiring steering.

NACA FASTBACK PROFILE 2018
The aerodynamics are based around a NACA0028 teardrop profile (National Advisory Committee for Aeronautics) which is truncated. Air moves around the tube as though the missing rear section of the teardrop were still there, saving weight by using less material.

INTERNAL CABLE 2018
Cables are routed through the frame, entering and exiting through smooth sockets. The bike looks neat, whilst the cables are protected from moisture and dirt.

DI2 READY 2018
Bikes/frames with the symbol ‘Di2 Ready’ are prepared for the installation of Di2 technology with battery mounting in the seat post or within the fork steerer.

INTERNAL CLAMP 2018
Designing WorldTour bikes is similar to Formula 1: apparently nondescript details can result in saving split seconds. Integrated seat-post clamping minimises turbulence at the top tube.

S-FLEX 2018
Patent pending design. Carbon is good at absorbing vibration but to increase comfort we shape the seat posts using our exclusive S-Flex design.

DISC COOLER 2018
A forged aluminium component under the front and rear caliper allowing heat to dissipate through CNC-milled cooling fins. Tests show that temperatures are reduced by around 35% and cooling times are shortened, optimising the performance of the brake.

12-142 THRU-AXLE 2018
Selected front forks use a 100 mm wide through axle 12 or 15 mm in diameter to increase lateral stiffness. A 142 mm wide 12 mm rear axle fixed directly into the frame increases rear end stiffness whilst simplifying wheel removal and replacement.

12-100 THRU-AXLE 2018
Selected front forks use a 100 mm wide through axle 12 or 15 mm in diameter to increase lateral stiffness. A 142 mm wide 12 mm rear axle fixed directly into the frame increases rear end stiffness whilst simplifying wheel removal and replacement.
ProducatorMerida
CadruREACTO CF4
Material cadruCarbon CF4
Tipul cadruluiHardtail
Culori Disponibilematt UD Carbon (black/chrome)
GenulBarbati
Mărimi DisponibileXS(47), S(50), SM(52), ML(54), L(56), XL(59)
FurcăSuperlite full carbon tapered fork with 12mm through axle
Numărul de viteze22
Transmisie22 viteze
Schimbător fațăShimano Ultegra Di2
Schimbător spateShimano Ultegra Di2
FrâneShimano Ultegra hydraulic disc brakes with 160mm rotors
Manete frânăShimano Ultegra
Manete schimbătoareShimano Ultegra disc, 22 speed, Di2
AngrenajShimano Ultegra 52-36 teeth
Butuc pedalierFSA 386-BB30 PF6000
LanțKMC X11EL
PinioaneShimano CS-R8000, 11 speed, 11-28 teeth
AnvelopeContinental Grand Sport Race 25c folding
Jantefull carbon, 55mm profile, clincher, disc only
RoțiVision Metron 55 wheelset with R.A.T standard 12mm through axles, aero bladed spokes
Diametrul roții700
GhidonVision Metron 5D full carbon integrated bar and stem
PipăVision Metron 5D full carbon integrated bar and stem
Tijă șaReacto carbon superlite [Di2 ready]
CuveteFSA Reacto CF
ȘaPrologo Zero II pas T2.0
Disciplina bicicletaRoad Race
Greutate7.65 kg
Garanție2 ani
Revizii bicicletegratuite pe perioada garantiei
An fabricatie2018

Scrieţi o recenzie

Bicicleta Merida REACTO DISC 7000-E 2018

Bicicleta Merida REACTO DISC 7000-E 2018

Bicicleta de sosea Reacto Disc 7000-E. Merida Reacto este o bicicleta mult mai orientata pe partea de aerodinamica. In general aerul opune cea mai mare rezistenta la inaintare, de pana la 73%. Ciclistii trebuie sa dea temeinic din pedale pentru a depasi aceasta rezistenta si pentru a mentine viteza dorita.  Reacto este una dintre cele mai aerodinamice biciclete din lume.

lifetime_ro

Produse din aceeași categorie

2 700,00 lei 3 390,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Merida Scultura 100. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

5 300,00 lei 6 790,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Merida Scultura Disc 400. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde...

7 600,00 lei 9 490,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Merida Scultura Disc 5000. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde...

7 600,00 lei 9 490,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Merida Scultura 6000. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

4 040,00 lei 4 990,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Reacto 300. Merida Reacto este o bicicleta mult mai orientata pe partea de aerodinamica. In general aerul opune cea mai mare rezistenta la inaintare, de pana la 73%. Ciclistii trebuie sa dea temeinic din pedale pentru a depasi aceasta rezistenta si pentru a mentine viteza dorita. Se pare ca Merida Reacto reprezinta o binecuvantare,...

5 390,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Reacto 400. Merida Reacto este o bicicleta mult mai orientata pe partea de aerodinamica. In general aerul opune cea mai mare rezistenta la inaintare, de pana la 73%. Ciclistii trebuie sa dea temeinic din pedale pentru a depasi aceasta rezistenta si pentru a mentine viteza dorita. Se pare ca Merida Reacto reprezinta o binecuvantare,...

6 610,00 lei 7 990,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Reacto 4000. Merida Reacto este o bicicleta mult mai orientata pe partea de aerodinamica. In general aerul opune cea mai mare rezistenta la inaintare, de pana la 73%. Ciclistii trebuie sa dea temeinic din pedale pentru a depasi aceasta rezistenta si pentru a mentine viteza dorita. Se pare ca Merida Reacto reprezinta o binecuvantare,...

7 150,00 lei 8 790,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Reacto 5000. Merida Reacto este o bicicleta mult mai orientata pe partea de aerodinamica. In general aerul opune cea mai mare rezistenta la inaintare, de pana la 73%. Ciclistii trebuie sa dea temeinic din pedale pentru a depasi aceasta rezistenta si pentru a mentine viteza dorita. Se pare ca Merida Reacto reprezinta o binecuvantare,...

7 990,00 lei 10 500,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Reacto 6000. Merida Reacto este o bicicleta mult mai orientata pe partea de aerodinamica. In general aerul opune cea mai mare rezistenta la inaintare, de pana la 73%. Ciclistii trebuie sa dea temeinic din pedale pentru a depasi aceasta rezistenta si pentru a mentine viteza dorita. Se pare ca Merida Reacto Reacto este una dintre cele mai...

12 500,00 lei 15 900,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Reacto DA LTD. Merida Reacto este o bicicleta mult mai orientata pe partea de aerodinamica. In general aerul opune cea mai mare rezistenta la inaintare, de pana la 73%. Ciclistii trebuie sa dea temeinic din pedale pentru a depasi aceasta rezistenta si pentru a mentine viteza dorita. Se pare ca Merida Reacto Reacto este una dintre cele...

2 700,00 lei 3 390,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama pentru sosea Merida Scultura 100 Juliet. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste...

4 450,00 lei 5 190,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama pentru sosea Merida Scultura 400 Juliet. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste...

3 090,00 lei 3 790,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Merida Scultura 200. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

3 800,00 lei 4 490,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Merida Scultura 300. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

5 190,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Merida Scultura 400. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

6 700,00 lei 8 490,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Merida Scultura Disc 4000. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde...

5 600,00 lei 6 990,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Merida Scultura 4000. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

6 200,00 lei 7 690,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Merida Scultura 5000. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde in...

5 600,00 lei 6 990,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Merida Scultura 4000 Bahrain Team Replika. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce...

11 300,00 lei 13 500,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Merida Scultura Special Edition. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi...

3 800,00 lei 4 490,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Merida Scultura 300 Bahrain team Replica. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste...

5 290,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Merida Scultura Juliet 400. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde...

4 590,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Merida Scultura 300 Bahrain Team replica. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste...

5 590,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Reacto 400 Bahrain Team Replica. Merida Reacto este o bicicleta mult mai orientata pe partea de aerodinamica. In general aerul opune cea mai mare rezistenta la inaintare, de pana la 73%. Ciclistii trebuie sa dea temeinic din pedale pentru a depasi aceasta rezistenta si pentru a mentine viteza dorita. Se pare ca Merida Reacto reprezinta...

9 990,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Reacto 5000 Disc. Merida Reacto este o bicicleta mult mai orientata pe partea de aerodinamica. In general aerul opune cea mai mare rezistenta la inaintare, de pana la 73%. Ciclistii trebuie sa dea temeinic din pedale pentru a depasi aceasta rezistenta si pentru a mentine viteza dorita. Se pare ca Merida Reacto reprezinta o...

10 900,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Merida Scultura Disc 6000. Deja, ultimul model Scultura beneficiaza de o mare rigiditate dar si de confort. Greutatea si aerodinamicitatea sunt aspecte ce totdeauna vor fi imbunatatite. Inginerii Merida au avut oportunitatea de a dezvolta aceasta platforma, complet de la 0. Rezultatul reprezinta o capodopera ce stabileste noi standarde...

14 990,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de sosea Reacto Disc 7000-E. Merida Reacto este o bicicleta mult mai orientata pe partea de aerodinamica. In general aerul opune cea mai mare rezistenta la inaintare, de pana la 73%. Ciclistii trebuie sa dea temeinic din pedale pentru a depasi aceasta rezistenta si pentru a mentine viteza dorita.  Reacto este una dintre cele mai aerodinamice...