Bicicleta de dama Merida JULIET 6. 20-MD 2018

Distribuie

Merida

Produs nou

Bicicleta de dama Merida Juliet 6. 20-MD. De ce doamnele sa se limiteze doar la bicicletele urbane sa cele hibride, cand bicicletele de MTB sunt mult mai distractive? La aceasta problema Merida vine cu versiunea Juliet: mai mult decat adaptate pentru confortul feminin, au stil si sunt sexy.

lifetime_ro

Disponibil

2 150,00 lei

Bicicleta de dama Merida Juliet 6. 20-MD. De ce doamnele sa se limiteze doar la bicicletele urbane sa cele hibride, cand bicicletele de MTB sunt mult mai distractive? La aceasta problema Merida vine cu versiunea Juliet: mai mult decat adaptate pentru confortul feminin, au stil si sunt sexy.

Usurinta cu care pot fi folosite din cauza top tube-ului coborat in momentele unei opriri de urgenta sau al unei opriri pe teren inclinat. Din cauza modificarilor aduse de inginerii Merida, Juliet arata mult mai sportiva.

medium-geometrie-picture-2dee7b5af073b5f

Frame SizesXSSM
Top Tube540550560
Seat Tube343381432
Chain Stays425425425
Head Tube Angle69.569.570
Seat Tube Angle73.573.573
Bottom Bracket Drop555555
Head Tube Length115125135
Fork Length475475475
Reach364371372
Stack594604615
Wheel Base102810381038
Stand Over Height589621674

Ghid marimi

Tehnologii:

RACELITE 61 ALUMINIUM 2018
We use a minimum of 6061 aluminium. The pay back is that it’s possible to make lighter and more advanced frames. We use an additional heat treatment and double-butted wall thicknesses to produce light and stiff frames.

LOCK-OUT 2018
The suspension fork and/or rear shock can be locked, either directly or via a ‘remote control’ lever on the handlebar.

K-MOUNT DROP-OUT 2018
Integrated mount on the chainstay to fit a MERIDA kick stand.
ProducatorMerida
CadruJULIET SPEED 6.
Material cadruAluminiu
Tipul cadruluiHardtail
Culori Disponibileyellow (dark blue)
GenulDama
Mărimi DisponibileXS, S, M
FurcăSR XCT HLO 100
Numărul de viteze24
Transmisie24 viteze
Schimbător fațăShimano FD-TY700
Schimbător spateShimano Acera-X RD-M360
FrânePromax MTD-3.0 Disc / Shimano RT10 160 CL
Manete frânăShimano EF500
Manete schimbătoareShimano ST-EF500-3 EZ-fire / Shimano ST-EF500-8 EZ-fire
AngrenajShimano TY301 42-34-24 CG
Butuc pedalierFSA TH-7420ST-W, Cartridge Bearing
LanțKMC M700
PinioaneCSM668-8s 11-32
ButuciHB-TX505 CL 32H / FH-TX505 CL 32H
AnvelopeMerida K1080 26*1.95 50-559 wire
JanteMerida Alloy 559-17 32H
Diametrul roții26"
GhidonMerida Speed 25.4 620 R30
PipăMerida Speed 25.4 15d
Tijă șaMerida Speed 27.2
ȘaJuliet Sport
PedaleVP VPE-891
Disciplina bicicletaCross Country
Greutate14,5 kg - S (15")
Garanție2 ani
Revizii bicicletegratuite pe perioada garantiei
An fabricatie2018

Scrieţi o recenzie

Bicicleta Merida BIG.NINE 500 2017

Bicicleta Merida BIG.NINE 500 2017

Bicicleta Merida Big.Nine 500. Ca orice marca inovatoare ce joaca un rol important in cupele mondiale de mountainbike, Merida a invatat din experienta unei munci sustinute, ca un singur lucru este important intr-o competitie, sa fuga cat mai repede. In toata cariera sa, Big Nine, a reusit sa-si urce riderii pe podium de prea multe ori pentru a fi cuantificat.

lifetime_ro

Produse din aceeași categorie

1 835,00 lei 2 039,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama Lea R4. Lea R4 este o bicicleta exceptionala cu roti de 27,5 adresata doamnelor. Cadrul din aluminiu usor, hidroformat, cu suduri finisate fac ca greutatea acestuia sa scada. Geometria specifica de dama ofera confort si relaxare pe distantele lungi. Lea R4 este echipata cu o furca SR Suntour, transmisie de 24 de viteze, frane Tektro...

2 260,00 lei 2 599,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de mountainbike Kross Level B3. Bicicletele de seria B sunt proiectate si continuu perfectionate de un departament specializat in Cercetare & Dezvoltare al marcii Kross.

2 002,00 lei 2 669,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama pentru MTB GT Avalanche Comp Women. Rafineaza-ti aptitudinile si porneste pe poteci cu noul Gt Avalanche Women. Cadrul din aluminiu stratificat reprezinta platforma perfecta pentru a-ti imbunatati experienta pe bicicleta. Pozitia centrala ofera o priveliste uimitoare a terenului pe care il lasi in urma ta, atunci cand te afli in coborare...

2 399,00 lei 3 199,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama pentru MTB GT Avalanche Elite Women. Rafineaza-ti aptitudinile si porneste pe poteci cu noul Gt Avalanche Elite Women. Cadrul din aluminiu stratificat reprezinta platforma perfecta pentru a-ti imbunatati experienta pe bicicleta. Pozitia centrala ofera o priveliste uimitoare a terenului pe care il lasi in urma ta, atunci cand te afli in...

679,00 lei 799,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta mountainbike Robike Cougar 26" 2016.

2 230,00 lei 2 590,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Merida Big.Nine 40-D. Ca orice marca inovatoare ce joaca un rol important in cupele mondiale de mountainbike, Merida a invatat din experienta unei munci sustinute, ca un singur lucru este important intr-o competitie, sa fuga cat mai repede. In toata cariera sa, Big Nine, a reusit sa-si urce riderii pe podium de prea multe ori pentru a fi...

1 530,00 lei 1 750,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama Merida Juliet 6. 10-V. De ce doamnele sa se limiteze doar la bicicletele urbane sa cele hibride, cand bicicletele de MTB sunt mult mai distractive? La aceasta problema Merida vine cu versiunea Juliet: mai mult decat adaptate pentru confortul feminin, au stil si sunt sexy. Un cadru total regandit ofera sexului frumos in 2017” MERIDA...

1 820,00 lei 2 090,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama Merida Juliet 6. 20-MD. De ce doamnele sa se limiteze doar la bicicletele urbane sa cele hibride, cand bicicletele de MTB sunt mult mai distractive? La aceasta problema Merida vine cu versiunea Juliet: mai mult decat adaptate pentru confortul feminin, au stil si sunt sexy. Un cadru total regandit ofera sexului frumos in 2017” MERIDA...

2 550,00 lei 2 990,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama Merida Juliet 7. 100. De ce doamnele sa se limiteze doar la bicicletele urbane sa cele hibride, cand bicicletele de MTB sunt mult mai distractive? La aceasta problema Merida vine cu versiunea Juliet: mai mult decat adaptate pentru confortul feminin, au stil si sunt sexy. Un cadru total regandit ofera sexului frumos in 2017 ” MERIDA...

2 290,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Merida Big.Nine 20-D. Ca orice marca inovatoare ce joaca un rol important in cupele mondiale de mountainbike, Merida a invatat din experienta unei munci sustinute, ca un singur lucru este important intr-o competitie, sa fuga cat mai repede. In toata cariera sa, Big Nine, a reusit sa-si urce riderii pe podium de prea multe ori pentru a fi...

1 760,00 lei 2 190,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Merida Big Seven 20-MD. Daca fizica spune ca forta este egala cu masa ori acceleratia, atunci Merida ofera acest produs ca raspuns. Cu cat este mai usoara o bicicleta, viteza ei de deplasare va creste. Acesta este un motiv foarte bun, nu doar pentru cei ce cauta performanta, de a alege standardul de 27,5”.Similara cu fratele sau mai mare...

2 550,00 lei 2 990,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Merida Big.Nine 100. Ca orice marca inovatoare ce joaca un rol important in cupele mondiale de mountainbike, Merida a invatat din experienta unei munci sustinute, ca un singur lucru este important intr-o competitie, sa fuga cat mai repede. In toata cariera sa, Big Nine, a reusit sa-si urce riderii pe podium de prea multe ori pentru a fi...

3 990,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Merida Big.Nine 500. Ca orice marca inovatoare ce joaca un rol important in cupele mondiale de mountainbike, Merida a invatat din experienta unei munci sustinute, ca un singur lucru este important intr-o competitie, sa fuga cat mai repede. In toata cariera sa, Big Nine, a reusit sa-si urce riderii pe podium de prea multe ori pentru a fi...