Bicicleta de dama Merida JULIET 7. 40-D 2018

Distribuie

Merida

Produs nou

Bicicleta de dama Merida Juliet 7. 40-D. De ce doamnele sa se limiteze doar la bicicletele urbane sa cele hibride, cand bicicletele de MTB sunt mult mai distractive? La aceasta problema Merida vine cu versiunea Juliet: mai mult decat adaptate pentru confortul feminin, au stil si sunt sexy. Un cadru total regandit ofera sexului frumos in 2018” MERIDA feel-good factor”.

lifetime_ro

Disponibil

2 690,00 lei

Bicicleta de dama Merida Juliet 7. 40-D. De ce doamnele sa se limiteze doar la bicicletele urbane sa cele hibride, cand bicicletele de MTB sunt mult mai distractive? La aceasta problema Merida vine cu versiunea Juliet: mai mult decat adaptate pentru confortul feminin, au stil si sunt sexy. Un cadru total regandit ofera sexului frumos in 2018” MERIDA feel-good factor”.

Usurinta cu care pot fi folosite din cauza top tube-ului coborat in momentele unei opriri de urgenta sau al unei opriri pe teren inclinat. Din cauza modificarilor aduse de inginerii Merida, in 2018, Juliet arata mult mai sportiva.

medium-geometrie-picture-2dee7b5af073b5f

Frame SizesXSSML
Top Tube536546561571
Seat Tube343381432470
Chain Stays430430430430
Head Tube Angle69.569.57070
Seat Tube Angle74.574.574.574.5
Bottom Bracket Drop65656565
Head Tube Length95100110120
Fork Length493493493493
Reach372380392399
Stack602607618628
Wheel Base1039105010601071
Stand Over Height582612664694

Ghid marimi

Tehnologii:

RACELITE 61 ALUMINIUM 2018
We use a minimum of 6061 aluminium. The pay back is that it’s possible to make lighter and more advanced frames. We use an additional heat treatment and double-butted wall thicknesses to produce light and stiff frames.

LOCK-OUT 2018
The suspension fork and/or rear shock can be locked, either directly or via a ‘remote control’ lever on the handlebar.

K-MOUNT DROP-OUT 2018
Integrated mount on the chainstay to fit a MERIDA kick stand.
ProducatorMerida
CadruJULIET SPEED 7.
Material cadruAluminiu
Tipul cadruluiHardtail
Culori Disponibiledark blue (teal)
GenulDama
Mărimi DisponibileXS, S, M, L
FurcăSuntour XCM 100mm travel with lockout
Numărul de viteze27
Transmisie27 viteze
Schimbător fațăShimano FD-M2000
Schimbător spateShimano Altus RD-M370
FrâneShimano EF505 hydraulic disc brakes with 160mm centrelock rotors
Manete frânăShimano EF505
Manete schimbătoareShimano EF505 27 speed EZ-fire shifters
AngrenajShimano MT100 40-30-22 with chainguard
LanțKMC M99
PinioaneShimano CS-HG200, 9 speed, 11-32 teeth
ButuciShimano TX505 32 hole quick release with centrelock
AnvelopeMERIDA K1080 27.5 * 2.1" wire bead, 30tpi sidewall
JanteMERIDA aluminium, 32 hole for disc brakes
SpițeBlack steel
Diametrul roții27,5" (650b)
GhidonMERIDA Speed Oversize clamp 640mm wide 15mm rise
PipăMERIDA Speed Oversize clamp 7 degree
Tijă șaMERIDA Speed 27.2mm
CuveteMERIDA 44 PSE
ȘaFemale specific Juliet Sport
PedaleVP VPE-891
Disciplina bicicletaCross Country
Greutate15.20 kg
Garanție2 ani
Revizii bicicletegratuite pe perioada garantiei
An fabricatie2018

Scrieţi o recenzie

Bicicleta Merida BIG.NINE Team 2017

Bicicleta Merida BIG.NINE Team 2017

Bicicleta Merida Big.Nine Team. Ca orice marca inovatoare ce joaca un rol important in cupele mondiale de mountainbike, Merida a invatat din experienta unei munci sustinute, ca un singur lucru este important intr-o competitie, sa fuga cat mai repede. In toata cariera sa, Big Nine, a reusit sa-si urce riderii pe podium de prea multe ori pentru a fi cuantificat.

lifetime_ro

Produse din aceeași categorie

1 735,00 lei 2 039,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama Lea R4. Lea R4 este o bicicleta exceptionala cu roti de 27,5 adresata doamnelor. Cadrul din aluminiu usor, hidroformat, cu suduri finisate fac ca greutatea acestuia sa scada. Geometria specifica de dama ofera confort si relaxare pe distantele lungi. Lea R4 este echipata cu o furca SR Suntour, transmisie de 24 de viteze, frane Tektro...

2 155,00 lei 2 599,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de mountainbike Kross Level B3. Bicicletele de seria B sunt proiectate si continuu perfectionate de un departament specializat in Cercetare & Dezvoltare al marcii Kross.

2 002,00 lei 2 669,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama pentru MTB GT Avalanche Comp Women. Rafineaza-ti aptitudinile si porneste pe poteci cu noul Gt Avalanche Women. Cadrul din aluminiu stratificat reprezinta platforma perfecta pentru a-ti imbunatati experienta pe bicicleta. Pozitia centrala ofera o priveliste uimitoare a terenului pe care il lasi in urma ta, atunci cand te afli in coborare...

2 399,00 lei 3 199,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama pentru MTB GT Avalanche Elite Women. Rafineaza-ti aptitudinile si porneste pe poteci cu noul Gt Avalanche Elite Women. Cadrul din aluminiu stratificat reprezinta platforma perfecta pentru a-ti imbunatati experienta pe bicicleta. Pozitia centrala ofera o priveliste uimitoare a terenului pe care il lasi in urma ta, atunci cand te afli in...

1 189,00 lei 1 399,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta mountainbike Sprint Maverick 29" 2016

2 230,00 lei 2 590,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Merida Big.Nine 40-D. Ca orice marca inovatoare ce joaca un rol important in cupele mondiale de mountainbike, Merida a invatat din experienta unei munci sustinute, ca un singur lucru este important intr-o competitie, sa fuga cat mai repede. In toata cariera sa, Big Nine, a reusit sa-si urce riderii pe podium de prea multe ori pentru a fi...

1 530,00 lei 1 750,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama Merida Juliet 6. 10-V. De ce doamnele sa se limiteze doar la bicicletele urbane sa cele hibride, cand bicicletele de MTB sunt mult mai distractive? La aceasta problema Merida vine cu versiunea Juliet: mai mult decat adaptate pentru confortul feminin, au stil si sunt sexy. Un cadru total regandit ofera sexului frumos in 2017” MERIDA...

1 820,00 lei 2 090,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama Merida Juliet 6. 20-MD. De ce doamnele sa se limiteze doar la bicicletele urbane sa cele hibride, cand bicicletele de MTB sunt mult mai distractive? La aceasta problema Merida vine cu versiunea Juliet: mai mult decat adaptate pentru confortul feminin, au stil si sunt sexy. Un cadru total regandit ofera sexului frumos in 2017” MERIDA...

2 550,00 lei 2 990,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama Merida Juliet 7. 100. De ce doamnele sa se limiteze doar la bicicletele urbane sa cele hibride, cand bicicletele de MTB sunt mult mai distractive? La aceasta problema Merida vine cu versiunea Juliet: mai mult decat adaptate pentru confortul feminin, au stil si sunt sexy. Un cadru total regandit ofera sexului frumos in 2017 ” MERIDA...

1 890,00 lei 2 290,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Merida Big.Nine 20-D. Ca orice marca inovatoare ce joaca un rol important in cupele mondiale de mountainbike, Merida a invatat din experienta unei munci sustinute, ca un singur lucru este important intr-o competitie, sa fuga cat mai repede. In toata cariera sa, Big Nine, a reusit sa-si urce riderii pe podium de prea multe ori pentru a fi...

1 760,00 lei 2 190,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Merida Big Seven 20-MD. Daca fizica spune ca forta este egala cu masa ori acceleratia, atunci Merida ofera acest produs ca raspuns. Cu cat este mai usoara o bicicleta, viteza ei de deplasare va creste. Acesta este un motiv foarte bun, nu doar pentru cei ce cauta performanta, de a alege standardul de 27,5”.Similara cu fratele sau mai mare...

6 340,00 lei 7 690,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Merida Big.Nine 800. Ca orice marca inovatoare ce joaca un rol important in cupele mondiale de mountainbike, Merida a invatat din experienta unei munci sustinute, ca un singur lucru este important intr-o competitie, sa fuga cat mai repede. In toata cariera sa, Big Nine, a reusit sa-si urce riderii pe podium de prea multe ori pentru a fi...

6 740,00 lei 8 390,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Merida Big.Nine 4000. Ca orice marca inovatoare ce joaca un rol important in cupele mondiale de mountainbike, Merida a invatat din experienta unei munci sustinute, ca un singur lucru este important intr-o competitie, sa fuga cat mai repede. In toata cariera sa, Big Nine, a reusit sa-si urce riderii pe podium de prea multe ori pentru a fi...

8 090,00 lei 9 690,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Merida Big.Nine 6000. Ca orice marca inovatoare ce joaca un rol important in cupele mondiale de mountainbike, Merida a invatat din experienta unei munci sustinute, ca un singur lucru este important intr-o competitie, sa fuga cat mai repede. In toata cariera sa, Big Nine, a reusit sa-si urce riderii pe podium de prea multe ori pentru a fi...

5 260,00 lei 6 390,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Merida Big.Nine XT Edition. Ca orice marca inovatoare ce joaca un rol important in cupele mondiale de mountainbike, Merida a invatat din experienta unei munci sustinute, ca un singur lucru este important intr-o competitie, sa fuga cat mai repede. In toata cariera sa, Big Nine, a reusit sa-si urce riderii pe podium de prea multe ori pentru a fi...

9 320,00 lei 11 290,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Merida Big.Nine XT. Ca orice marca inovatoare ce joaca un rol important in cupele mondiale de mountainbike, Merida a invatat din experienta unei munci sustinute, ca un singur lucru este important intr-o competitie, sa fuga cat mai repede. In toata cariera sa, Big Nine, a reusit sa-si urce riderii pe podium de prea multe ori pentru a fi cuantificat.

18 900,00 lei 23 900,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Merida Big.Nine Team. Ca orice marca inovatoare ce joaca un rol important in cupele mondiale de mountainbike, Merida a invatat din experienta unei munci sustinute, ca un singur lucru este important intr-o competitie, sa fuga cat mai repede. In toata cariera sa, Big Nine, a reusit sa-si urce riderii pe podium de prea multe ori pentru a fi...