Bicicleta GIANT TALON 3 2017

Distribuie

Giant

Produs nou

Bicicleta GIANT TALON 3. Cadrul usor din aluminiu ALUXX prezinta un design clasic adaptat tehnologiei rotilor de 27.5'' si este conceput pentru optimizarea acestei dimensiuni a rotilor si a furcii cu suspensie de 100mm. Este alegerea ideala pentru ciclistii off-road entuziasti, aflati in cautarea unei combinatii intre rapiditate si control.

Disponibil

2 499,00 lei

Bicicleta GIANT TALON 3. Cadrul usor din aluminiu ALUXX prezinta un design clasic adaptat tehnologiei rotilor de 27.5'' si este conceput pentru optimizarea acestei dimensiuni a rotilor si a furcii cu suspensie de 100mm. Este alegerea ideala pentru ciclistii off-road entuziasti, aflati in cautarea unei combinatii intre rapiditate si control.

giant-offroad-geo.jpg

BSeat Tube Angle (degrees)73.5°73.5°73.0°73.0°72.5°
CTop Tube Length (mm)545570595615640
DHead Tube Length (mm)100105115130145
EHead Tube Angle (degrees)68.0°68.0°68.0°68.0°68.0°
HWheelbase (mm)10721098111811391160
IChain Stay Length (mm)440440440440440
KStack (mm)578583592606620
LReach (mm)374397414430445
MStand Over Height (mm)679704732769806
PCrank Length (mm)170.0170.0175.0175.0175.0
ProducatorGiant
CadruALUXX-Grade Aluminium
Material cadruAluminiu
Tipul cadruluiHardtail
Culori DisponibileBlack/Green
GenulBarbati
Mărimi DisponibileS, M, L, XL
FurcăSR Suntour XCT HLO 27.5", 100mm Travel, lockout, w/ preload adjuster, size-specific spring rate
Numărul de viteze24
Transmisie24 viteze
Schimbător fațăShimano Altus
Schimbător spateShimano Acera
FrâneTektro HDC-M290 [F] 160mm [R] 160mm rotors
Manete frânăTektro HDC-M290
Manete schimbătoareShimano Altus, 3x8
AngrenajProwheel Burner, 24/34/42
Butuc pedalierFeimin FP-902W
LanțKMC Z8
PinioaneShimano HG31 11-34, 8s
Butuci[F] Giant Tracker Sport QR, Loose Ball, [R] Giant Tracker Sport QR, Loose Ball
AnvelopeMaxxis Ikon 27.5x2.2", 60 TPI Wire
JanteGiant GX03V 27.5" 6061 Aluminum, Double wall, 21mm inner width
SpițeStainless 14g
Diametrul roții27,5" (650b)
GhidonGiant Connect Trail, 730mm, 31.8mm
PipăGiant Sport, 6 degree rise
Tijă șaGiant Sport, 30.9x375mm
ȘaGiant Connect Upright
Disciplina bicicletaCross Country
Garanție2 ani
Revizii bicicletegratuite pe perioada garantiei
An fabricatie2017

Scrieţi o recenzie

Bicicleta Sprint GTS 26" 2016

Bicicleta Sprint GTS 26" 2016

Bicicleta mountainbike Sprint GTS 26" 2016

Produse din aceeași categorie

1 530,00 lei 1 750,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Merida Matts 6. 10-V. Urcandu-te pe o bicicleta mountainbike, inseamna sa experimentezi un sentiment de libertate. Niciun alt tip de ciclism nu se apropie de aceasta stare pe care ti-o da incursiunea in natura. Foarte multe s-au schimbat de cand bicicletele de mountainbike au aparut in scena, in anii 80, dar un singur lucru a ramas cert, roata...

1 470,00 lei 1 990,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Merida Matts 6. 15-MD. Urcandu-te pe o bicicleta mountainbike, inseamna sa experimentezi un sentiment de libertate. Niciun alt tip de ciclism nu se apropie de aceasta stare pe care ti-o da incursiunea in natura. Foarte multe s-au schimbat de cand bicicletele de mountainbike au aparut in scena, in anii 80, dar un singur lucru a ramas cert, roata...

1 650,00 lei 2 350,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Merida Matts 6. 20-D. Urcandu-te pe o bicicleta mountainbike, inseamna sa experimentezi un sentiment de libertate. Niciun alt tip de ciclism nu se apropie de aceasta stare pe care ti-o da incursiunea in natura. Foarte multe s-au schimbat de cand bicicletele de mountainbike au aparut in scena, in anii 80, dar un singur lucru a ramas cert, roata...

1 470,00 lei 2 190,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama Merida Juliet 6. 20-MD. De ce doamnele sa se limiteze doar la bicicletele urbane sa cele hibride, cand bicicletele de MTB sunt mult mai distractive? La aceasta problema Merida vine cu versiunea Juliet: mai mult decat adaptate pentru confortul feminin, au stil si sunt sexy. Un cadru total regandit ofera sexului frumos in 2016 ” MERIDA...

2 090,00 lei 2 550,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama Merida Juliet 6. 40-D. De ce doamnele sa se limiteze doar la bicicletele urbane sa cele hibride, cand bicicletele de MTB sunt mult mai distractive? La aceasta problema Merida vine cu versiunea Juliet: mai mult decat adaptate pentru confortul feminin, au stil si sunt sexy. Un cadru total regandit ofera sexului frumos in 2016 ” MERIDA...

9 450,00 lei 13 500,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Merida Ninety-Six XT. Este vorba de respectul ce trebuie aratat acestei biciclete sau de veneratie? Nu este niciun dubiu, ca orice bicicleta Merida hardtail, Ninety-Six a influentat intreaga industrie, inspirand inginerii si ajutand riderii sa atinga varful performantei inca de la debutul sau, in anul 2009

1 275,00 lei 1 499,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama Devron Riddle Lady LH0.7 2016

1 835,00 lei 2 039,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama Lea R4. Lea R4 este o bicicleta exceptionala cu roti de 27,5 adresata doamnelor. Cadrul din aluminiu usor, hidroformat, cu suduri finisate fac ca greutatea acestuia sa scada. Geometria specifica de dama ofera confort si relaxare pe distantele lungi. Lea R4 este echipata cu o furca SR Suntour, transmisie de 24 de viteze, frane Tektro...

2 260,00 lei 2 599,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de mountainbike Kross Level B3. Bicicletele de seria B sunt proiectate si continuu perfectionate de un departament specializat in Cercetare & Dezvoltare al marcii Kross.

2 002,00 lei 2 669,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama pentru MTB GT Avalanche Comp Women. Rafineaza-ti aptitudinile si porneste pe poteci cu noul Gt Avalanche Women. Cadrul din aluminiu stratificat reprezinta platforma perfecta pentru a-ti imbunatati experienta pe bicicleta. Pozitia centrala ofera o priveliste uimitoare a terenului pe care il lasi in urma ta, atunci cand te afli in coborare...

2 399,00 lei 3 199,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama pentru MTB GT Avalanche Elite Women. Rafineaza-ti aptitudinile si porneste pe poteci cu noul Gt Avalanche Elite Women. Cadrul din aluminiu stratificat reprezinta platforma perfecta pentru a-ti imbunatati experienta pe bicicleta. Pozitia centrala ofera o priveliste uimitoare a terenului pe care il lasi in urma ta, atunci cand te afli in...