Redus
Bicicleta electrica Merida eSPRESSO SPORT 600 2017

Bicicleta electrica Merida eSPRESSO SPORT 600 2017 (Test Bike)

Distribuie

Merida

Produs nou

Bicicleta electrica Merida eSPRESSO SPORT 600. Faptul ca o bicicleta este un partener perfect pentru un program bazat pe un stil de viata activ, nu mai este un secret de asemenea. Ce faci in momentul cand vrei sa te deplasezi la serviciu cu bicicleta dar distanta pana acolo iti spulbera orice speranta? Sau daca terenul pe care il parcurgi zi de zi nu este atat de accesibil, pe cat ai dori? 

lifetime_ro

Disponibil

6 750,00 lei

9 990,00 lei

-3 240,00 lei

Toti termenii moderni ca fitness, welness, active lifestyle, pe care ii folosim in viata de zi cu zi, descriu ce ne dorim zi de zi, sa ne simtim bine in pielea noastra. Ca exercitiul fizic este un factor important in aceste cautari, nu mai este un secret pentru nimeni. Faptul ca o bicicleta este un partener perfect pentru un program bazat pe un stil de viata activ, nu mai este un secret de asemenea.

Ce faci in momentul cand vrei sa te deplasezi la serviciu cu bicicleta dar distanta pana acolo iti spulbera orice speranta? Sau daca terenul pe care il parcurgi zi de zi nu este atat de accesibil, pe cat ai dori?

Atunci e timpul sa te gandesti la un eBike. Biciclete eSpresso fac parte din familia bicicletelor hibrid/trekking care se adreseaza persoanelor ce doresc o bicicleta confortabila de oras sau celor ce cauta sportivitatea. Bicicletele sunt echipate cu motoare Shimano (eSpresso) sau cu motoare Bosch (E-SPresso). Pentru 2017 Merida ofera o paleta variata de optiuni pentru aceasta gama, doua tipuri de motoare, trei tipuri de cadre si o varietate de echipari ce-ti vor da oportunitatea sa-ti gasesti companionul perfect pentru stilul tau activ de viata preferat.

 

Frame Sizes46cm51cm56cm61cm
Top Tube575585605625
Seat Tube460510560610
Chain Stays465465465465
Head Tube Angle717171.572
Seat Tube Angle73737373
Bottom Bracket Drop70707070
Head Tube Length140140160200
Fork Length480480480480
Reach383389399417
Stack627627648689
Wheel Base1082109211071123
Stand Over Height754794838879

Ghid marimi

Tehnologii:

X-TAPER HEADTUBE 2017
Tub frontal cu diametru inferior marit (1,5"). Rezultatul se traduce printr-o rigiditate crescuta a tubului frontal, ce se traduce printr-o manevrabilitate si rezistenta crescuta.

C-MOUNT 2017
Bicicletele Merida ce sunt adnotate cu simbolul „C-Mount”, beneficiaza de sistem de prindeere ce permite montarea unui portbagaj spate foarte simplu si rapid (unele modele sunt compatibile cu anumite portbagaje).

F-MOUNT 2017
Sistem de prindere pentru aparatoare de noroi fata.(Unele modele necesita anumite aparatori).

DI2 READY 2017
Cadre compatibile cu tehnologia Di2, ce ofera posibilitatea instalarii in tubul seii, respectiv sub teava chain Stay, a componentelor si a acumulatorului schimbatorului electronic.

K-MOUNT DROP-OUT 2017
Suport cu doua suruburi pentru instalarea cricului, fara a interfera cu frana pe disc.

INTERNAL CABLE 2017
Cablurile de schimbator si ocazional cel de la frana spate, sunt ghidate prin interiorul cadrului.

SMOOTH-WELDING 2017
O tehnica speciala de sudura prin care se tinde catre o estetica perfecta, fara ca aceasta sa afecteze rezistenta imbinarilor.

PROLITE 66 TRIPLE BUTTED ALUMINUM 2017
Tuburi care se incadreaza in categoria de inalta performanta, realizate din aluminiu 6066, subtiate de trei ori.

HFS - HYDRO FORMING SYSTEM 2017
Tubulatura de top, usoara si cu forme complexe, realizata din aluminiu Prolite 66 si Superlite 6016, cu ajutorul presiunii hidraulice.

POST-MOUNT DISC 2017
Designul adoptat face posibila fixarea directa a etrierului franei spate pe montanti. Se obtine astfel o reglare mai simplä, constructie mai usoara, si rigiditate crescuta rezultand eficienta crescuta la franare.

REMOTE LOCK-OUT 2017
Functie de blocare a supensiilor, direct sau cu ajutorul unui buton amplasat pe ghidon.
ProducatorMerida
CadrueSPRESSO SPORT
Material cadruAluminiu
Tipul cadruluiHardtail
Culori Disponibilematt red/grey (black)
GenulBarbati
Mărimi Disponibile51cm
FurcăSuntour NEX-D-DS-700C 50
Numărul de viteze9
Transmisie9 viteze
Schimbător față--
Schimbător spateShimano Deore-9
FrâneShimano M315
Manete frânăattached
Manete schimbătoareShimano Alivio rapidfire
AngrenajShimano 38 DCG
LanțKMC X9
PinioaneShimano CS-HG200-9 11-34
ButuciShimano M4050 cen
AnvelopeContinental Tour Ride 42 Ref.
JanteMERIDA 7 comp CC
SpițeBlack stainless
Diametrul roții28"
GhidonMERIDA EXPERT OS 660 R15
PipăMERIDA EXPERT OS 17
Tijă șaMERIDA Expert H SB15 30.9
ȘaMERIDA COMFORT
PedaleComfort Alloy triple
CricStylo HV Urban
AntifurtAbus 5650 LH-3 lock
Disciplina bicicletaE-Trekking
MotorShimano [E6001]
DisplayShimano Cyclo display SC-E6010
BaterieShimano E6010 418Wh
Garanție2 ani
Revizii bicicletegratuite pe perioada garantiei
An fabricatie2017

Scrieţi o recenzie

Bicicleta electrica Merida eSPRESSO SPORT 800 EQ 2017

Bicicleta electrica Merida eSPRESSO SPORT 800 EQ 2017

Bicicleta electrica Merida eSPRESSO SPORT 800 EQ. Faptul ca o bicicleta este un partener perfect pentru un program bazat pe un stil de viata activ, nu mai este un secret de asemenea. Ce faci in momentul cand vrei sa te deplasezi la serviciu cu bicicleta dar distanta pana acolo iti spulbera orice speranta? Sau daca terenul pe care il parcurgi zi de zi nu este atat de accesibil, pe cat ai dori? 

lifetime_ro

Produse din aceeași categorie

8 890,00 lei 11 500,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta electrică Merida Espresso Sport 600 EQ. Modelele ESPRESSO echipate cu motoare electrice Shimano STePS oferă o soluție extraordinară tuturor cicliștilor, soluție care va schimba radical atitudinea multor persoane față de pedalat, numărul bicicliștilor mărindu-se. Dacă te duci la serviciu cu ESPRESSO nu va mai trebui să faci și duș după ce ai...

8 190,00 lei 10 900,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta electrică Merida Espresso Sport 600 EQ. Modelele ESPRESSO echipate cu motoare electrice Shimano STePS oferă o soluție extraordinară tuturor cicliștilor, soluție care va schimba radical atitudinea multor persoane față de pedalat, numărul bicicliștilor mărindu-se. Dacă te duci la serviciu cu ESPRESSO nu va mai trebui să faci și duș după ce ai...

11 900,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta electrica eBIG.NINE 500. Aceste modele sunt niste noutati pentru anul 2017. Disponibile cu roti de 27,5” (eBig.Seven) sau cu roti de 29” (eBig.Nine). Caracterul acestor biciclete poate fi asezat intre modelul eBig.Tour si mult mai rasfatatul model eBig.Trail. 

13 500,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta electrica eBIG.NINE XT EDITION. Bicicleta electrica eBIG.NINE XT EDITION. Aceste modele sunt niste noutati pentru anul 2017. Disponibile cu roti de 27,5” (eBig.Seven) sau cu roti de 29” (eBig.Nine). Caracterul acestor biciclete poate fi asezat intre modelul eBig.Tour si mult mai rasfatatul model eBig.Trail.

16 900,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta electrica eBIG.TRAIL 800. Noul concept full suspension ”Trailsurfing” mai sta in picioare? Deloc. Acest mod traditional de a privi acest subiect a fost desfiintat. Noul hardtail eBig.Trail ofera o reala alternativa iubitorilor de distractie pe potecile serpuite cu o bicicleta electrica. 

16 900,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta electrica eONE-TWENTY 500 .Noul model eOne-Twenty echipat cu noul motor Shimano E8000 alimentat de bateria 500Wh ofera o anduranta impresionanta. Sistemul de transmisie STePS transfera puterea catre rotile B+ excelent, pentru a-ti petrece o zi prelungita in sa.

11 900,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta electrica de dama Merida eSPRESSO CITY 600 EQ. Faptul ca o bicicleta este un partener perfect pentru un program bazat pe un stil de viata activ, nu mai este un secret de asemenea. Ce faci in momentul cand vrei sa te deplasezi la serviciu cu bicicleta dar distanta pana acolo iti spulbera orice speranta? Sau daca terenul pe care il parcurgi zi de...

10 800,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama electrica Merida eSPRESSO TOUR 600 EQ. Faptul ca o bicicleta este un partener perfect pentru un program bazat pe un stil de viata activ, nu mai este un secret de asemenea. Ce faci in momentul cand vrei sa te deplasezi la serviciu cu bicicleta dar distanta pana acolo iti spulbera orice speranta? Sau daca terenul pe care il parcurgi zi de...

10 800,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta electrica Merida eSPRESSO SPORT 600 EQ. Faptul ca o bicicleta este un partener perfect pentru un program bazat pe un stil de viata activ, nu mai este un secret de asemenea. Ce faci in momentul cand vrei sa te deplasezi la serviciu cu bicicleta dar distanta pana acolo iti spulbera orice speranta? Sau daca terenul pe care il parcurgi zi de zi nu...

9 990,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta electrica Merida eSPRESSO SPORT 600. Faptul ca o bicicleta este un partener perfect pentru un program bazat pe un stil de viata activ, nu mai este un secret de asemenea. Ce faci in momentul cand vrei sa te deplasezi la serviciu cu bicicleta dar distanta pana acolo iti spulbera orice speranta? Sau daca terenul pe care il parcurgi zi de zi nu este...

12 200,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta electrica de dama Merida eSPRESSO TOUR 800 EQ. Faptul ca o bicicleta este un partener perfect pentru un program bazat pe un stil de viata activ, nu mai este un secret de asemenea. Ce faci in momentul cand vrei sa te deplasezi la serviciu cu bicicleta dar distanta pana acolo iti spulbera orice speranta? Sau daca terenul pe care il parcurgi zi de...

12 200,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta electrica Merida eSPRESSO SPORT 800 EQ. Faptul ca o bicicleta este un partener perfect pentru un program bazat pe un stil de viata activ, nu mai este un secret de asemenea. Ce faci in momentul cand vrei sa te deplasezi la serviciu cu bicicleta dar distanta pana acolo iti spulbera orice speranta? Sau daca terenul pe care il parcurgi zi de zi nu...