Bicicleta GIANT TALON 3 LTD 2017

Distribuie

Giant

Produs nou

Bicicleta GIANT TALON 3 LTD. Cadrul usor din aluminiu ALUXX prezinta un design clasic adaptat tehnologiei rotilor de 27.5'' si este conceput pentru optimizarea acestei dimensiuni a rotilor si a furcii cu suspensie de 100mm. Este alegerea ideala pentru ciclistii off-road entuziasti, aflati in cautarea unei combinatii intre rapiditate si control.

Disponibil

2 999,00 lei

Bicicleta GIANT TALON 3 LTD. Cadrul usor din aluminiu ALUXX prezinta un design clasic adaptat tehnologiei rotilor de 27.5'' si este conceput pentru optimizarea acestei dimensiuni a rotilor si a furcii cu suspensie de 100mm. Este alegerea ideala pentru ciclistii off-road entuziasti, aflati in cautarea unei combinatii intre rapiditate si control.

giant-offroad-geo.jpg

BSeat Tube Angle (degrees)73.5°73.5°73.0°73.0°72.5°
CTop Tube Length (mm)545570595615640
DHead Tube Length (mm)100105115130145
EHead Tube Angle (degrees)68.0°68.0°68.0°68.0°68.0°
HWheelbase (mm)10721098111811391160
IChain Stay Length (mm)440440440440440
KStack (mm)578583592606620
LReach (mm)374397414430445
MStand Over Height (mm)679704732769806
PCrank Length (mm)170.0170.0175.0175.0175.0
ProducatorGiant
CadruALUXX-Grade Aluminium
Material cadruAluminiu
Tipul cadruluiHardtail
Culori DisponibileBlack/Green
GenulBarbati
Mărimi DisponibileXS, S, M, L, XL
FurcăSR Suntour XCM RL 27.5", 100mm Travel, remote lockout, w/ preload adjuster
Numărul de viteze27
Transmisie27 viteze
Schimbător fațăShimano Altus
Schimbător spateShimano Acera
FrâneShimano M315 [F] 160mm [R] 160mm rotors
Manete frânăShimano BL-M315
Manete schimbătoareShimano Altus, M3000, 3x9
AngrenajProwheel Burner, 24/34/42
Butuc pedalierFeimin FP-902W
LanțKMC X9
PinioaneShimano HG200-9 11-34, 9s
Butuci[F] Giant Tracker Sport QR, Loose Ball, [R] Giant Tracker Sport QR, Loose Ball
AnvelopeSchwalbe Smart Sam, 27.x 2.25
JanteGiant GX03V 27.5" 6061 Aluminum, Double wall, 21mm inner width
SpițeStainless 14g
Diametrul roții27,5" (650b)
GhidonGiant Connect Trail, 730mm, 31.8mm
PipăGiant Sport, 6 degree rise
Tijă șaGiant Sport, 30.9x375mm
ȘaGiant Connect Upright
PedaleMTB Caged, 9/16"
Garanție2 ani
Revizii bicicletegratuite pe perioada garantiei
An fabricatie2017

Scrieţi o recenzie

Bicicleta Focus Whistler Evo 27" 2016

Bicicleta Focus Whistler Evo 27" 2016

Bicicleta Focus Whistler Evo 27". Vrei mai mult? Focus Whistler paseste in afara conventiilor, asa si tu. Mersul pe bicicleta este ceea ce te defineste.

Produse din aceeași categorie

10 900,00 lei 13 500,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Merida Ninety-Six XT. Este vorba de respectul ce trebuie aratat acestei biciclete sau de veneratie? Nu este niciun dubiu, ca orice bicicleta Merida hardtail, Ninety-Six a influentat intreaga industrie, inspirand inginerii si ajutand riderii sa atinga varful performantei inca de la debutul sau, in anul 2009

1 275,00 lei 1 499,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama Devron Riddle Lady LH0.7 2016

2 039,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama Lea R4. Lea R4 este o bicicleta exceptionala cu roti de 27,5 adresata doamnelor. Cadrul din aluminiu usor, hidroformat, cu suduri finisate fac ca greutatea acestuia sa scada. Geometria specifica de dama ofera confort si relaxare pe distantele lungi. Lea R4 este echipata cu o furca SR Suntour, transmisie de 24 de viteze, frane Tektro...

2 285,00 lei 2 599,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de mountainbike Kross Level B3. Bicicletele de seria B sunt proiectate si continuu perfectionate de un departament specializat in Cercetare & Dezvoltare al marcii Kross.

2 002,00 lei 2 669,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama pentru MTB GT Avalanche Comp Women. Rafineaza-ti aptitudinile si porneste pe poteci cu noul Gt Avalanche Women. Cadrul din aluminiu stratificat reprezinta platforma perfecta pentru a-ti imbunatati experienta pe bicicleta. Pozitia centrala ofera o priveliste uimitoare a terenului pe care il lasi in urma ta, atunci cand te afli in coborare...

2 399,00 lei 3 199,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta de dama pentru MTB GT Avalanche Elite Women. Rafineaza-ti aptitudinile si porneste pe poteci cu noul Gt Avalanche Elite Women. Cadrul din aluminiu stratificat reprezinta platforma perfecta pentru a-ti imbunatati experienta pe bicicleta. Pozitia centrala ofera o priveliste uimitoare a terenului pe care il lasi in urma ta, atunci cand te afli in...

2 899,00 lei
0 Recenzie(i)

Bicicleta Focus Whistler Evo 27". Vrei mai mult? Focus Whistler paseste in afara conventiilor, asa si tu. Mersul pe bicicleta este ceea ce te defineste.